Filo Kiralama Nedir? RepeatCar ile Filo Kiralama

Filo Kiralama Nedir? RepeatCar ile Filo Kiralama
Filo kiralama nedir sorusu irili ufaklı birçok işletmenin ulaşım ihtiyaçları doğrultusunda kendilerine sorduğu sorulardan biri olarak ortaya çıkıyor.
Bu anlamda maliyetli lojistik yatırımları yapmak istemeyen firmalar için filo kiralama ilk seçeneklerden biridir.
Peki araç kiralama hizmeti tam olarak nedir?
İşletmeniz için bir filo kiralamanın mı yoksa bir araç satın almanın mı daha iyi olduğuna nasıl karar verirsiniz?
Filo kiralama süreci nasıldır ve bu konuda nelere dikkat etmelisiniz?
RepeatCar ailesi uzun dönem araç kiralama ihtiyaçlarınızı karşılarken bugün sizler için hazırladığımız yazımızda Filo kiralama nedir sorusunu yanıtlıyor ve filo kiralama süreci hakkında bilmeniz gerekenleri sıralıyoruz.
Filo kiralama nedir sorusu en basit haliyle cevaplanabilir; firmalar bu araçları birçok nedenden dolayı oluşan araç talebini karşılamak için satın almak yerine belirli bir süreliğine kiralamaktadır.
Günümüzde  uzun dönem araç kiralama işlemi, filo kiralama hizmetleri yani yerli ve yabancı firmalar arasında popüler olan kiralama hizmetlerinin işletilmesi yoluyla yapılabilmektedir.
Ayrıca filo kiralama hizmetleri, işletmelere ihtiyaçlarını karşılayacak belirli sayıda araç kiralama olanağı da vermektedir.
Artık otomotiv sektörünün altyapısının en önemli unsurlarından biri haline gelen filo kiralamanın, günümüz teknolojisini bilen anlayışta gelişen  bir yöntem ve yeni bir finansal model olduğunu söylemek yanlış olmaz.
Ancak filo kiralama şirketleri giderek müşteri tabanını ve hedef kitlesini genişletmekte, işletmeye sağladığı faydalarla her geçen gün daha fazla kişiye ulaşmaktadır.
Bu hizmetten yararlanan firmalar filo kiralamayı tercih ettiğinde, bu yöntem onların lojistik ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra, kiralanan araç(lar)ın araç sorumluluklarını, sigorta masraflarını ve hasarlarını da  yarı yarıya azaltıyor; Tamir, bakım ya da daha birçok ihtiyacın maliyeti anlaşmalı filo kiralama firması tarafından karşılanmaktadır.
Böylelikle firmalar, araç satın almak için büyük bir bütçe harcamak zorunda kalmadan ve bu alana yatırım yaparken risk almak zorunda kalmadan  tasarruf edebilirler.
Aslında vergi yönetimi, konuyla ilgili yaptıkları harcamaların gider hesaplarına eklenmesiyle de sağlanabiliyor.
Filo kiralamanın tarihsel gelişimine bakıldığında  Almanya ve Hollanda önde gelen ülkeler arasında yer alıyor.
Türkiye'de  uzun dönemli araç filosu kiralama hizmetlerinin 2000'li yılların ortalarında gelişmeye başladığı söylenebilir.
Aslında araç filosu kiralama işletmelerin tercih ettiği ve giderek talep gören bir model haline geldi.
Artışlar olumlu etki yaratmaya başlıyor.
Whatsapp Telefon