Kiralama Koşulları

Araç kullanıcısı
Kiraladığınız aracı yalnızca sözleşmede ve teslim formunda yazılı kişi / kişiler kullanabilir. Söz konusu belgelerde belirtilmeyen 3. kişilerin aracı kullanmaları halinde meydana gelebilecek her türlü hasarda tüm sigorta kasko güvencelerinin geçerliliği ortadan kalkacaktır.
Araç kullanıcısı ekletmek için şubelerimizle temas kurabilirsiniz. Bir araca en fazla 2 ek sürücü tanımlanabilir. Araç grupları için geçerli olan yaş ve ehliyet yılı koşulları ek sürücüler için de geçerlidir.


Rezervasyon Yaptığınız Aracı Teslim Almak
Rezervasyon yaptığınız aracı teslim almanız için, aracın teslim anında mutlaka aşağıdaki belgelere sahip olmanız ve teslim anında yanınızda bulundurmanız, istenildiğinde ibraz etmeniz gereklidir.
1- Türk vatandaşları için Türkiye Cumhuriyeti yetkili makamlarınca verilen Sürücü Belgesi
2- Kiralayan kişi adına düzenlenmiş bir kredi kartı (bazı araç gruplarında çift kredi kartı istenmektedir)
3.-İkametgah adresinizi belgeleyen, adınıza kayıtlı bir fatura (telekom, su, elektrik vb.)
4. Yurtdışında yaşayan Türk veya yabancı uyruklu kişilerden, teslim sırasında, geçerli sürücü belgesi yanında, Türkiye'ye yeni giriş yaptıklarını gösteren pasaport aslı ve araç kiralama bitiş süresinden geriye son 6 ay içerisinde alınmış Türkiye'ye giriş damgası  kontrol edilmektedir
RepeatCar şubelerinde, güvenliği anlaşmalı bankalar tarafından onaylanmış, 3-D güvenlikli ödeme ile desteklenen, ilgili bankaların elektronik ticaret V-POS altyapısı kullanmaktadır. Bu nedenle, kiralama sırasında kullanacağınız kredi kartınızın, internet alışverişlerine açık olması zorunludur.
Yukarıda belirtilen şartları sağlamayan, aracın teslim anında sürücü belgesini ve kredi kartlarını yanlarında bulundurmayan kişilere, rezervasyonları olmasına rağmen araç teslimi yapılmaz. Bu tür bir durumda, iptal ve iade şartları aynen geçerlidir. Ücret iadesi yapılmaz.


Farklı Şubeye İade
Aracınızı kiraladığınız şubeden farklı bir şubeye iade etmeniz şube ve araç müsaitliğine göre değerlendirmek şartı ile mümkündür. Bu durumda tek yön ücreti tahsil edilmektedir. Tek yön ücretlerini web sitemizden veya ilgili ofislerimizden öğrenebilirsiniz. 


Yurt Dışına Çıkış
Araçlarımızın yurtdışına çıkışlarına izin verilmez , Türkiye sınırları içerisinde kullanılabilir.


Kiralama Süresi
Araçlarımız günlük en az 24 saat, aylık 30 gün üzerinden ücretlendirilmektedir.


Süre uzatma
Aracı, sözleşmede belirtilen tarihten daha uzun bir süre kullanmayı talep etmeniz halinde şubelerimiz ile temas kurarak kira süresini uzatmanız gerekmektedir. Süre uzatma yapmadan aracın geç getirilmesi durumunda gecikme ücretleri kiralanan araca/araç grubuna göre en yüksek kiralama fiyatı uygulanmaktadır.


Süre Kısaltma
Aracı, sözleşmede belirtilen tarihten daha erken iade etmeyi talep etmeniz halinde şubelerimiz ile temas kurarak kira süresini kısaltmanız gerekmektedir. Süre kısaltmada rezervasyon iptal ve değişiklik kuralları baz alınarak iade yapılmamaktadır.


No Show
Aracınız rezervasyonunuzda belirtilen teslim saatinden itibaren 60 dk. boyunca şubelerimizde hazır bekletilmektedir. Belirtilen süre dâhilinde aracın teslim alınmaması halinde araç garanti edilemeyecektir. Olası gecikme durumunda araç garantinizi kaybetmemek için şubelerimiz ile temas kurarak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. No Show durumundaki rezervasyonunuz, ödemesi yapılmış olsa dahi 2 saatin sonunda ücret iade edilmeden iptal edilir.


Ek Mesai
Şubelerimizde belirtilen çalışma saatleri dışında aracı iade etmek ya da teslim almak için  ek mesai ücretleri uygulanmaktadır.


Araçların Temizliği 
Araçlarımız iç ve dış temizliği yapılmış olarak teslim edilmektedir. Kiralama bitiminde standart kullanım dışı kirlenmeler, çöp veya kişisel eşyaların araç içine atılması, kullanıma bağlı asfalt lekeleri, koltuk veya iç aksamındaki ek temizlik yapılması gereken durumlar ve lekelenmeler, sigara & tütün kullanımı, evcil hayvanların taşınmasından kaynaklanan kıl-tüy veya lekeler vs. gibi durumlarda temizlik ücretleri uygulanmaktadır.


Yakıt
Aracı teslim aldığınız yakıt seviyesinde teslim etmeniz gerekmektedir. Eksik Yakıt ile iade etmeniz halinde yakıt bedeli ve eksik iade edilen yakıt bedelinin %25 i kadar  hizmet bedeli uygulanmaktadır. Fazla yakıt halinde ücret iadesi yapılmaz. 


Trafik Cezaları, Köprü Otoyol Geçişleri, Otopark Ücretleri
Trafik cezaları, köprü, otoyol geçiş ve otopark ücretlerine %25 hizmet bedeli uygulanmaktadır. 


Hasar Yönetim
Kiralanan aracın kaza yapması, suça karışması veya onarılması gereken durumlarda hasar yönetim ücreti uygulanmaktadır.


Sigorta ve Güvencelerimiz
Sigorta teminatlarımız ve güvencelerimiz fiyat ve kampanyalarımızda değişiklik gösterebilir. Oluşabilecek herhangi bir hasara karşı, aracınız Kontratta belirtilen Muafiyetli güvence teminatı korumasındadır. Mevcut teminatlarınıza ilave olarak alabileceğiniz ek teminatlar aşağıda özetlenmiştir.


Lastik, Cam Güvencesi
Kaza haricinde oluşan lastik ve ön cam hasarlarında polis/jandarma raporu ya da kaza tespit tutanağı olmaksızın sürücünün geçerli yazılı beyanına istinaden aracın 1 adet lastik ya da ön camını kapsayan güvencedir. Bu güvence kaporta ve jant hasarlarını karşılamaz


STANDART Güvence
Araç Gruplarına göre belirlenmiş veya Kontratta belirtilen Muafiyet bedellerini düşürerek riskinizi azaltır.
Kaza durumlarında daha düşük muafiyet ödemenizi sağlar.Bu güvence kişisel hasarları,mini hasarları,aracın iç aksamın da ve altında oluşacak hasarları,kazaya bağlı olayan lastik ve cam hasarlarını vb. karşılamaz.

PREMIUM Güvence
Araç Gruplarına göre belirlenmiş veya Kontratta belirtilen Muafiyet bedelini düşürerek sıfır'a indirir.
Kaza durumlarında muafiyet bedeli ortadan kalkmış olur. Bu güvence kişisel hasarları,mini hasarları,aracın iç aksamın da ve altında oluşacak hasarları,kazaya bağlı olayan lastik ve cam hasarlarını vb. karşılamaz.

Ek ürün ve hizmetlerimiz Aracınızı daha konforlu kullanmanız için sunduğumuz ek ürün ve hizmetlerimiz aşağıda özetlenmiştir. Ücret ve rezervasyon için şubelerimizden bilgi alabilirsiniz.

Bebek/Çocuk koltuğu 
Genç/Senyor sürücü hizmeti 
Ek sürücü hizmeti 
Adrese Teslim
Adresten İade


Önemli uyarı! 
Herhangi bir hasar durumunda sigortanızın geçerli olabilmesi için aracınızı kaza yerinden hareket ettirmeden trafik polisi ya da trafik jandarma ekiplerine haber vererek kaza raporu ile alkol raporu almanız gerekmektedir.
Yalnızca maddi hasar ile sonuçlanan birden fazla aracın karıştığı trafik kazalarında, kaza yapan kişiler, kazanın oluş şekli ile anlaştıkları takdirde “maddi hasarlı kaza tespit tutanağı” düzenlenebilir.
Aracın çalınması halinde polise başvurularak hırsızlık tespit tutanağı alınmalıdır. Alınan raporla birlikte aracın anahtarı tarafımıza teslim edilmelidir.Yaş ve ehliyet yılı koşulları
Araç gruplarına bağlı minimum yaş ve ehliyet yılı bilgileri araç rezervasyon sayfasında gösterilmiştir.
Bu koşulların sağlandığının kontrol edilmesi kullanıcı sorumluluğundadır.


Araç kullanım kilometre sınırları
Araç gruplarına bağlı günlük ve aylık kiralama kilometre limitleri araç rezervasyon sayfasında  ve kontratta gösterilmiştir. Belirtilen kilometrelerin üzerinde kullanımlar, kilometre başına ücretlendirilir.


Teminat Ücreti
Kiralama sırasında araç kira ücreti dışında araç gruplarına göre belirlenen teminat tutarları kredi kartınızdan tahsil edilmektedir. Findeks puanınız ve rapor tarihindeki finansal durumunuza göre, araç teslim anında teminat tutarları farklı uygulanabilir.
Aracın eksiksiz ve hasarsız teslim alınması halinde söz konusu teminat en geç 26 gün içerisinde kartınıza tamamen iade edilecektir. Aracı kiralayabilmeniz için kiralama sırasında mutlaka adınıza kayıtlı bir kredi kartını ibraz edebilmeniz gerekmektedir. Kiralayan kişi adına olmayan bir kredi kartı ile araç kiralama hizmetinden faydalanmanız mümkün değildir.


Findeks
Kiralama sırasında, kiralayan kişi ile ilgili Findeks sorgusu yapılmaktadır. Kiralayan kişinin, Findeks tarafından belirlenen çerçevede kısıtlı, finansal skoru doğrultusunda kiralama hizmeti sunulabilmektedir. Findeks skorunun kontrol edilmesine imkan verilmediği veya skorun, istenen aracın kiralanması için yeterli olmaması durumunda, araç kiralanması mümkün değildir. Findeks sorgulamasına izin ve/veya imkan verilmediği durumlarda, iptal nedeni ile rezervasyon bedeli iade edilmez.


Rezervasyon iptal ve değişiklik
1. Erken Rezervasyon kampanyaları: Erken rezervasyon kampanyalarında yalnızca kira başlangıç tarih ve saati, kira bitiş tarihine doğru kısaltılabilir. Hiçbir ücret iadesi yapılamaz.
2. Ön ödemeli rezervasyonlar: Ön ödemeli rezervasyonlarınızda, erken rezervasyon kampanyalarında yapabileceğiniz değişikliklere ilave olarak araç grubu değişikliği yapılabilirsiniz.
Bazı değişiklikler fiyat farklılıklarına neden olabilir. Rezervasyonunuzu, kira başlangıcına 48 saat veya daha uzun süre kala iptal etmeniz halinde kira ücretinin tamamı, iade edilmektedir. 48 saatten az süre kalan rezervasyonlarda ücret iadesi yapılmamaktadır.
3. Sonra ödemeli rezervasyonlar: Sonra ödemeli rezervasyonlarda iptal veya değişiklik ücreti alınmamaktadır. Bazı yapılan değişiklikler fiyat farklılıklarına neden olabilir. Ödemeli yapmış olduğunuz rezervasyonlarda kiralama ücreti iadesi, güvenlik nedeniyle iptal tarihinizden itibaren 1 ay içerisinde kredi kartınıza iade yapılacaktır.
Yaş, ehliyet, kredi kartı ve benzeri olmak üzere, bu kiralama koşullarında belirtilen şartları karşılamamasına rağmen ön ödemeli rezervasyon yapılması durumunda, yukarıda belirtilen iptal iade süre şekil ve şartları aynen geçerli olacaktır. Teslim anında bu tür bir durumun tespiti halinde, son dakika iptal işlemi olarak kabul edilir ve ücret iadesi gerçekleştirilmez.
Whatsapp Telefon